Irina sai jättitarjouksen alastonkuvista: ”En ikinä poseeraisi Playboy-kuvissa”

Viihdeuutiset · Stara.fi

Venäläissyntyinen tumma kaunotar Irina Shayk on ollut jo pidemmän aikaa kovassa nousussa julkkismarkkinoilla. Jalkapallotähti Cristiano Ronaldon kanssa nykyisin seurustelevasta neitokaisesta veikattiin jo alkuvuodesta viime vuoden kovaa nousijaa mallimarkkinoilla.

Victoria’s Secretin mainosten lisäksi myös Intimissimi-alusvaatemerkin mainoksissa vähäpukeisena keikistellyt kaunotar kertoi äskettäin, ettei tule koskaan poseeraamaan maailman kuulun miestenlehden sivuilla.

– En koskaan poseeraisi Playboyssa. Olen kyllä alusvaatemalli, mutta minussa on tyyliä. Playboy tarjosi minulle suuren summan rahaa viime vuonna. Vastasin kuitenkin että ei onnistu mitenkään, Irina Shayk kertoi Daily Mail -lehdessä.

– Okei, Naomi Campbell ja Claudia Schiffer ovat sen tehneet, mutta he tekivät sen uransa loppupuolella ja kuvat olivat tyylikkäitä. Minä en koskaan poseeraisi niin halpamaisessa lehdessä.

Irina Shayk, oikealta nimeltään Irina Shaykhlislamova, on muutaman vuoden malliurallaan ehtinyt tehdä varsin näyttävää työtä. Hän on poseerannut kansikuvissa jo monissa lehdissä, kuten Annabelle, Jalouse ja Bolero, sekä muiden muassa Intimissimin ja Guessin mainoskampanjoissa. Irinan tunnetuin poseeraus nähtiin kuitenkin Sports Illustrated -lehden uimapukunumerossa vuonna 2007. Huippumalli seurustelee nykyisin jalkapallotähti Cristiano Ronaldon kanssa.