Osa lottoajista valitsee jokaisella kerralla eri numerot, osa puolestaan luottaa kerta toisensa jälkeen samoihin numeroihin. Eräs yhdysvaltalainen mies pelasi vuosien ajan samoilla numeroilla. Lopulta se tuotti tulosta.
Waynen piirikunnassa Michiganissa asuva 54-vuotias mies on käyttänyt neljän vuoden ajan samoja numeroita pelatessaan Lotto 47 -peliä. Niin hän teki myös 8. tammikuuta pelatulla kierroksella. Hän valitsi rivikseen jälleen 04-08-17-28-36-43.
Tällä kertaa miestä onnisti. Hän voitti lotossa 1,3 miljoonan dollarin, eli noin 1,24 miljoonan euron suuruisen jättipotin. Hän kertoi Michigan Lotterylle aikovansa käyttää osan rahoista laskujen maksamiseen ja osan lomamatkaan.
– Skannasin kuponkini lottosovelluksella ja näin, kuinka konfetit lensivät ruudulla. Totesin tämän olevan unelmien täyttymys. Voitto tuntuu upealta ja antaa tarjoaa sekä perheelleni taloudellista vapautta, voittaja kuvaili.