Sointu Borgilta tiukka kommentti realitysarjastaan: ”Ei ole synti”

Viihdeuutiset · Stara.fi

Suosikkijulkkis Sointu Borg tunnetaan nykyisin myös omasta Sointu Borg & Tyrkyt -realitysarjastaan, jossa hän etsii sometaivaan seuraavaa kaupallisen vaikuttamisen tähteä. Nyt Borg on kertonut sarjansa saaman vastaanoton tehneen hänet onnelliseksi.

– Oon saanu niin paljon viestejä siitä, miten sarjaa luukuttaessa moni on saanut potkun perseeseen alkaa tekemään omaa juttua, käsitellyt omia häpeän tunteitaan ja uskaltautunut astua näkyviin omalla tyylillään. Ja se oli juurikin se päämäärä, josta haaveilin. Että tyrkky-sana brändättäisiin täysin uudelleen. Kun uskaltaa olla tyrkyllä, sieltä aukeaa kaunis ja jännittävä elämä. Näkyvillä oleminen ei ole synti, Sointu Borg kirjoittaa.

– Jokaisella pitäisi olla kaistaa elää omannäköistään elämää. Joillekkin se tarkoittaa aktiivista somettamista, toisille jotain aivan muuta, Borg jatkoi.

Äskettäin Sointu kommentoi myös aktiivisen julkisen uran siitä puolesta, joka harvemmin näkyy esimerkiksi sosiaalisen median seuraajille.

– Sillä on hintansa, kun touhottaa ja vetää isoja puristuksia. Te, jotka saatte kaiken tehtyä vaivattomasti, olette superihmisiä. Sillon, kun itellä on kiire, niin arjen elämänhallinta on ”siviilipuolella” zero. Kaistaa riittää vaan yhteen asiaan. Armollista huomista sunnuntaita kaikille. Siivoon vaan, jos on inspiraatioo. Tuskinpa on. Mutta life is still good ja tässäpä teille pala inhimillisyyttä tähän iltaan, Sointu jatkoi.