Flow Festival järjestetään jälleen Helsingin Suvilahdessa 8.-10. elokuuta. Festivaali on julkistanut uusia esiintyjiä ja päiväkohtaisen ohjelman. Mukana on niin nousevaa uraa tekeviä artisteja kuin popmusiikin pioneerejakin.
Uusia ulkomaisia julkistuksia ovat brittiläinen popin eri genrejä yhditelevä FKA Twigs, lontoolainen inderäppäri Little Simz, Moon Safari -klassikkolevynsä esittävä ranskalainen taidepophtye Air sekä Born Slippy -hitistään tunnettu elektronisen musiikin pioneeri Underworld.
Uusia kiinnityksiä edustavat myös hiphopin rajoja rikkova kaksikko Yung Lean & Bladee, nouseva lontoolaisartisti Lola Young, ghanalais-yhdysvaltalainen laulaja-lauluntekijä Amaarae, teknopop-artisti Sam Quealy sekä elektronisen musiikin genrejä sulauttava Snow Strippers.
Uusia kotimaisia artistikiinnityksiä edustavat Turisti, Ege Zulu, Ruusut, Mirella, Litku Klementti, Lyttä & Tohtori Getto, Uusi Fantasia, Jore & Zpoppa, Olga, Senya ja Aaro630. Festivaalin päiväkohtainen ohjelmisto ja jo aiemmin kiinnitetyt esiintyjät ovat nähtävissä tapahtuman verkkosivuilla.