Qstockin ohjelma täydentyy – mukana muun muassa Alan Walker

Viihdeuutiset · Tim Isokivi

Qstock järjestetään jälleen Oulussa 25.-26. heinäkuuta 2025. Useina vuosina loppuunmyyty festivaali on paljastanut uuden liudan ensi kesän esiintyjiä. Mukana on muun muassa norjalainen DJ-supertähti.

Norjalainen tuottaja ja DJ esiintyy Qstockissa tulevan kesän ainoalla Suomen-keikallaan. Tähden hitit, kuten Faded, Alone ja On My Way ovat keränneet miljardeja striimauksia. Qstockin ulkomaiisa vahvistuksia edustavat myös ruotsalainen psykedeelisen blues rockin kärkinimi Blues Pills ja yhdysvaltalainen fashion art rock -yhtye Palaye Royale.

Qstockin kotimaisia uusia kiinnityksiä ovat Ares, Bess, Bizi, Goldielocks, Lauri Haav, Radiopuhelimet, Us ja Von Hertzen Brothers. Jo ennestän julkistettuihin ensi kesän Qstock-esiintyjiin kuuluvat muun muassa Ultra Bra, JVG, Apulanta, Rodeo, Cemetery Skyline, Vitunleija, Behm Isac Elliot, J. Karjalainen ja Käärijä.